با توجه به رویکرد و زمینه های موجود در حوزه ی پژوهش مدارس ، برخی از مدارس علاقمند به داشتن برنامه های آموزشی و پژوهشی جذاب و متناسب با وقت خودشان در هفته می باشند ، برهمین اساس، کارشناسان زنگ پژوهش طرح راه اندازی مدرسه پژوهشی در مراکز آموزشی ( با رشته های متعدد ) را طراحی نمودند.

در این طرح همانند مدارس موفق پژوهشی سراسر دنیا ، دانش آموزان پس از شرکت در کارگاه های آشنایی، رشته های مورد علاقه خود را انتخاب می نمایند. همزمان با کارگاه های آشنایی که در تمامی رشته ها برای دانش آموزان برگزار می گردد اولیای آنها نیز در کارگاه معرفی کالج و رشته های پژوهشی شرکت می نمایند.

پس از تحلیل فرم های مختلف روانشناسی که در طول کارگاه های آشنایی به دانش آموزان داده می شود ، دانش آموزان در کلاس های ویژه گروه بندی شده و در طول یک دوره کوتاه مدت آموزش های مختلف تئوری و عملی مرتبط با آن رشته را سپری می کنند.

دوره های تعریف شده در مدرسه پژوهشی در قالب رشته های مهارت محور بوده و تعدادجلسات این رشته ها 15 الی 25 جلسه می باشد(تعداد جلسات در رشته های مختلف متفاوت می باشد.) در این دوره ها تمرکز بر فعالیت های عملی و ساخت دست سازه های مختلف جهت شرکت در مسابقات پژوهشی است. دانش آموزان می توانند یک یا چند رشته را انتخاب کنند. و فقط در زمان های تشکیل آن رشته در برنامه های فوق العاده پژوهشی مدرسه شرکت کنند(در این برنامه بازه زمانی تشکیل رشته ها در یک برنامه زمانی با توافق مدرسه طراحی میگردد)

در پایان دانش آموزان قادر خواهند بود در مسابقات پژوهشی معتبر(مسابقات مهارت محور) همانند ،مسابقات پژوهش سراهای دانش آموزی، مسابقات دانشگاه صنعتی شریف و تهران و امیرکبیر و ... شرکت نمایند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 66959206-021 تماس حاصل فرمائید. همچنین می توانید درخواست خود را در قالب فرم درخواست مدرسه پژوهشی برای ما ارسال نمائید.

 

عضویت در خبرنامه

captcha

تماس با ما

آدرس: تهران ، میدان انقلاب ، تقاطع جمهوری و کارگر ، روبه روی بانک آینده ، ساختمان 110

تلفن: 66027586-021

تلفن تماس مستقیم: 09981179592(از ساعت 8.30 صبح لغایت 16)

ايميل: info@zangepajoohesh.ir

فكس : 66027586-021